Įvairių detalių gamyba naudojant plastiko liejimo technologiją, t.y. bet kokį kompiuterinį modelį paverčiant realiu daiktu. Gamybos metu objektas spausdinamas sluoksniais, lydant plastiko giją. FDM technologija pasižymi didesniais gabaritais, pigesne gamyba, platesniu medžiagų pasirinkimu (lyginant su kitomis 3D spausdinimo technologijomis), tad puikiai tinka prototipų gamybai, funkcinėms detalėms, dekoracijoms. Ši praktika suteikia galimybę mūsų pagamintas detales naudoti iš karto.

Kodėl rinktis FDM?

  • Platus medžiagų pasirinkimas (nuo gumos iki kieto plastiko).
  • Gausus spalvų spektras.
  • Greita prototipų gamyba.
  • Pigiau nei CNC frezavimas, gaminant sudėtingas formas

Spausdiname gaminius iš šių polimerų:

PET-G

Dėl glikolio junginio medžiaga yra patvaresnė ir mažiau jautri susitraukimui. Atspari trinčiai, cheminiam poveikiui, tad puikiai tiks kuriant dar funkcionalesnius prototipus ir galutinio naudojimo dalis. Plastikas yra biologiškai skaidus ir perdirbamas iš antrinių žaliavų. Mūsų specialistų patikrintas cheminis atsparumas rūgštims, druskoms ir šarminėms medžiagoms, leidžia dar labiau praplėsti PET-G plastiko taikymo sritį. Rekomenduojama šią medžiagą naudoti elektronikoje, prototipų gamyboje ir dekoracijoms.

PLA

Viena lengviausiai naudojamų ir pritaikomų medžiagų, leidžianti pasiekti aukštos kokybės gaminius, išvengiant komplikacijų spausdinimo procese. Šis plastikas yra biologiškai skaidus ir pagamintas iš natūralių žaliavų. PLA produktai pasižymi standumu, stiprumu, lankstumu ir paviršiaus kokybe, todėl tinka mažų, detalių objektų spausdinimui ar ilgesniems spaudiniams.

CPE

Plastikas, išsiskiriantis dideliu atsparumu mechaniniams ir temperatūros pokyčiams. Ši medžiaga atspari 110°C temperatūrai. Šia savo savybe lenkia PET-G. Šis plastikas pasižymi atsparumu cheminėms medžiagoms ir lipidams. CPE yra bekvapis, be BPA, BPS ir stireno, todėl gali būti naudojamas, gaminant dalis, objektus, kurie liečiasi su maistu, pavyzdžiui, birių produktų laikymo talpos, daugkartiniai indai.

PP

Atsparus mechaniniams pažeidimams polimeras, dažniausiai naudojamas pramonėje. Dėl savo lankstumo, ilgaamžiškumo, mažo svorio ir atsparumo chemikalams, jis gali būti pritaikomas tiek medicinos, tiek automobilių pramonėje. Kadangi ši medžiaga atspari tempimui, ji itin tinkama gaminant objektus, kuriems reikalingas ilgaamžiškumas. Pavyzdžiui, tvirtinimo detalės namų buities prietaisuose, rankenos, dėžutės. Taip pat bamperiai, buferiai, gaubtai, kalbant apie automobilių pramonę, ar mėgintuvėliai, laboratoriniai indai medicinoje. PP gali būtų virinamas naudojant šilumą, tad nereikės papildomų klijų norint sujungti dalis.

ABS

Objektams, kurie turi pasižymėti kietumu ir dideliu atsparumu smūgiams, dažniausiai gamybai renkamasi šis polimeras. Galutiniai produktai gali būti apdorojami mechaniškai ir chemiškai. Kadangi ABS atsparus aukštai temperatūrai ir dilimui, panaudojimo galimybės yra labai plačios: nuo krumpliaračių, jungiamųjų elementų, iki robotų ar jų dalių, automobilių elementų.

NYLON

Polimeras, atsparus aukštai temperatūrai, alkoholiams ir chemikalas, tad itin parankus mechaninėms ir techninėms detalėms. Nailonas itin patvarus, tvirtas, nedūžtantis ir ypatingai lankstus. Prieš sulūždamas gali išsiplėsti net 50 proc. Nailono elementai lengvai apdirbami metalo apdirbimui skirtais įrankiais, taip pat lengvai nudažomi. Šis polimeras dėl savo atsparumo trinčiai ir aukštai temperatūrai gali būti naudojamas krumpliaračių, dantračių, veržlių gamyboje.

TPU / FLEX

Lankstus polimeras, su kuriuo galima dirbti greitai ir tiksliai. Naudodami šią medžiagą galima atspausdinti nuo 30D šorų minkštų elementų iki 42D šorų kietos gumos detalių, o spaudiniai bus atsparūs smūgiams, žemai temperatūrai, trinčiai ir cheminiams veiksniams. TPU gali būti naudojamas guminiams automobilių elementams, tokiems kaip tarpinės, jungiamosioms detalėms, telefonų dėklams, ergonomiškoms rankenoms ar kitiems lankstiems elementams. Polimeras dėl savo lankstumo ir technologijos galimybių gali būti puikiai pritaikomas ortopedijoje, vidpadžių gamyboje.

Pavyzdžiai