Pramoninis 3D spausdinimo procesas, naudojamas koncepciniams modeliams, kosmetiniams prototipams ir sudėtingoms geometrijoms sukurti. Tai spausdinimo iš dervos procesas, kuris yra populiarus pasirinkimas, norintiems didelio tikslumo, nepralaidžių vandeniui prototipų bei galutinio naudojimo detalių su kokybiška paviršiaus apdaila. SLA dalys turi aukštą skiriamąją gebą ir tikslumą, lygiausią paviršiaus apdailą iš visų 3D spausdinimo technologijų, tačiau pagrindinis stereolitografijos pranašumas yra jos universalumas. Medžiagų gamintojai sukūrė novatoriškas SLA dervos formules, turinčias platų optinių, mechaninių ir šiluminių savybių spektrą, atitinkančias standartinių, inžinerinių ir pramoninių termoplastų savybes.

Spausdiname gaminius iš šių medžiagų

Spausdinimas su standartine derva

Naudojant standartinę dervą, gaunami standūs, didelės skiriamosios gebos spaudiniai su itin lygiu paviršiumi. Dėl mažesnės kainos, standartinė derva puikiai tinka greitam prototipų kūrimui bei įvairioms dekoracijoms gaminti. Prototipuojama norint patikrinti koncepcinį modelį. Derva vertinama dėl itin aukšto tikslumo bei detalumo, galimybės spausdinti skaidrius gaminius.

Spausdinimas su inžinerine derva

Naudojant inžinierinę dervą, gaunami produktai, pasižymintis išskirtiniu tvirtumu, patvarumu, lankstumu (todėl gautą spaudinį sunku sulaužyti). Kieta derva buvo sukurta naudoti tam, kad gaminiai pasižymėtų ypač geromis techninėmis savybėmis, galintys atlaikyti didesnį spaudimą ir tempimą. Iš šios medžiagos galima gaminti tvirtas, nedūžtančias dalis ir funkcinius prototipus. Praktikoje inžinerines dervas naudojame robotų komponentuose, kur reikalingas sandarumas bei tikslumas. SLA technologija leidžia pagaminti itin sudėtingas figūras su vidiniais vakumo kanalais ar integruotu maišytuvu.

Spausdinimas su SLA guma

Ši dervos rūšis leidžia inžinieriams gaminti detales, kurios atspindėtų gumos savybes. SLA guma išsiskiria tuo, kad galima atspausdinti tvirtas, bet lanksčias dalis, todėl puikiai tinka objektams, kurie bus naudojami sulenkti ar suspausti. Dėl savo lygaus paviršiaus, šia derva galima išgauti sudėtingesnes formas. Lanksti SLA tinkama gaminti amortizacines dalis, hermetiškas detales, batų ar kitų dėvimų objektų prototipus. Taip pat galima spausdinti medicinoje naudojamus tyrimų modelius, pavyzdžiui, žmogaus gerklės modelis.

Pavyzdžiai