3D spausdinimas

Pietų ašigalio replika filmo ekranizacijoje

„3D sprogimo“ komandos narys Paulius 2020 metais dalyvavo kvapą gniaužiančiame projekte: savo įdirbiu ir įgūdžiais prisidėjo prie pietų ašigalio miniatiūrinės kopijos, kuri buvo skirta dokumentikos „Black hole“ kūrimui. Projektas buvo atliktas Nyderlandų kino studijoje „Mirage 3D“ aštuonių žmonių komandoje dirbant 10 mėnesių.

Dokumentinis filmas pasakoja apie pirmąją istorinį sudėtingą juodosios skylės atvaizdavimo procesą. Šia pietų ašigalio replika nuspręsta pasinaudoti dėl kelių priežasčių. Pirma – kelionė į Pietų ašigalį filmuoti paties teleskopo būtų buvusi labai brangi. Tai ne tik sudėtinga kelionė, bet ir sunku gauti ten leidimą keliauti. Taip pat griežti saugos apribojimai būtų neleidę padaryti tam tikrų kadrų. O kadangi kiti teleskopai buvo filmuojami gyvai, tikėtasi, jog tokia perspektyva vykdomas filmavimas išlaikytų iliuziją.

Kuriant pietų ašigalio teleskopo repliką 1:10 skalėje, dalyvauta piešimo, planavimo, 3D modeliavimo, spausdinimo ir modelių surinkimo procese. Norint atlikti užduotį prireikė daugybės skirtingų įgūdžių – nuo įprastinio medžio apdirbimo ir suvirinimo iki 3D modeliavimo, kompiuteriu valdomo apdirbimo, 3D spausdinimo, modelių kūrimo ir atmosferos poveikio. Beveik visa pietų ašigalio replika iš pradžių turėjo būti sumodeliuota 3D, o daugeliui išorinių detalių buvo atspausdinti keli tūkstančiai dalių. Prireikė 6 mėnesių nepertraukiamo 3D spausdinimo 3 SLA spausdintuvais, naudojant daugiau nei 50 litrų dervos.

Daugiau informacijos apie projektą galite rasti čia.

Daugiau apie „3Dburst“ komandą ir jos darbus čia.